Jak podgłośnić mikrofon?

Jak podgłośnić mikrofon w systemie Windows 7 ?

W przypadku gdy Twój mikrofon w komputerze nie działa, albo osoba z którą rozmawiasz na skype zwraca Ci uwagę że słabo cię słyszy  to najprawdopodobniej masz ściszony mikrofon.

Jak zmodyfikować ustawienia ?

Należy wejść w Panel sterowania

W panelu sterowania klikamy w ikonę “Dźwięk”

Przechodzimy w opcję Nagrywanie i klikamy w mikrofon oraz przyciskamy przycisk Właściwości.

Otworzy się okno Właściwości: mikrofon. Należy przejść do zakładki o nazwie: Poziomy

W zależności od naszych potrzeb w tym miejscu ustawiamy suwakiem mikrofon. Jeżeli mikrofon działa za cicho to przesuwamy w prawo w innym przypadku w lewo. Zatwierdzamy przyciskiem ok wychodzimy zamykamy okno Właściwości mikrofonu.

W przypadku gdy nie mamy tej zakładki: Poziomy, to należy doinstalować sterownik karty dźwiękowej. Gdy mamy laptopa to wpisujemy w wyszukiwarkę nazwę i model. Szukamy na stronie producenta sterowników audio, wybieramy odpowiedni system operacyjny, pobieramy i instalujemy. To rozwiązanie powinno pomóc. Jeżeli mamy komputer stacjonarny musimy dowiedzieć się jak nazywa się nasza płyta główna. Można skorzystać z programu CPU-Z lub AIDA. Proszę też sprawdzić czy mamy pobrane i zainstalowane wszystkie aktualizacje. Ostatnim rozwiązaniem jest odinstalowanie oraz ponowne zainstalowanie sterowników audio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous article

Jak wykorzystać stary dysk?