HP DeskJet 2710 nie wykrywa tuszu

Urządzenie wielofunkcyjne z serii HP 2700 a dokładnie HP DeskJet 2710 to drukarka, która posiada zabezpieczenia dynamiczne. Co to takiego jest? Opisując w najprostszy sposób drukarka jest zaprojektowana w taki sposób by działała tylko z wkładami oryginalnymi. Więcej informacji można przeczytać na stronie producenta HP ewentualnie w instrukcji dołączonej do drukarki. Obserwując rynek można zauważyć że Producenci drukarek coraz częściej zaczynają stosować zabezpieczenia dotyczące materiałów eksploatacyjnych. No dobra, ale tusz się nam skończył kupiliśmy nowe oryginalne wkłady hp 305 i dlaczego nie chcą działać? – Już piszę co należy zrobić, dzięki temu zaoszczędzisz dużo nerwów i dobrych parę godzin czasu. 🙂

 1. Skończył nam się tusz w drukarce, obojętnie który kolor może obydwa nie ważne.
 2. Kupujemy oryginalny HP 305 czarny lub kolor albo obydwa.
 3. Wyciągamy z drukarki zużyte wkłady
 4. Wkładamy nowe oryginalne kartridże HP 305
 5. Pojawia nam się komunikat że drukarka jest zajęta a na obrazku widać coś takiego jak poniżej:

6. Użyj wkładów początkowych, użyj wkładów SETUP, zainicjuj drukarkę. Co dalej przecież chcemy tylko wymienić zużyte kartridże na nowe i w dodatku na oryginalne.

7. Kupując drukarkę otrzymaliśmy wkłady startowe na nich pisze Setup Cartridge. Osobno takich wkładów nie da się kupić jak tylko z nowa drukarką. Każdy nowy oryginalny wkład drukujący będzie miał napis Ink Cartridge.

8. Na szczęście w niczym to nie przeszkadza, tak ma być.

9. A teraz konkretnie co trzeba zrobić żeby nowe wkłady zadziałały w naszej drukarce.

 • Najpierw uruchomiamy drukarkę przyciskiem Power i wkładamy papier do podajnika papieru.
 • Z przodu drukarki otwieramy klapkę i czekamy aż wyjedzie karetka na środek (chodzi o ten wózek w którym montuje się kartridże)
 • wkładamy oryginalne tusze albo czarny albo kolor ten który chcemy wymienić albo obydwa. Czarny po prawej, Kolor po lewej stronie wkładamy. Wcześniej usuwamy taśmę zabezpieczającą kartridż przed wyschnięciem (taką cienką małą folię która jest przyklejona w miejscu gdzie ma tusz wychodzić)
 • Teraz najważniejszy moment! Przed zamknięciem klapki z przodu wciskamy na 3 sekundy przycisk WIRLESS (znaczek antenki od Wi-Fi)
 • Teraz dopiero możemy zamknąć klapkę od tuszy.
 • Po chwili drukarka powinna wydrukować stronę testową ewentualnie możemy ją obserwować jak się zachowuje jeżeli jest wszystko w porządku można spróbować coś wydrukować.

Obrazek też się zmieni na V przy tym słupku poziomu tuszu który zmieniliśmy.

Proponuję też zainstalować pełne oprogramowanie do tej drukarki ze strony https://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/hp-deskjet-2700-all-in-one-printer-series/29378157.

W przypadku konfiguracji drukarki mamy możliwość zaznaczenia czy drukarka ma być aktualizowana ręcznie czy automatycznie. Jeżeli wybierzemy ręcznie to możemy jej nie aktualizować i w tedy powinny działać kartridże zamienniki. Też jest opcja czy chcemy zabezpieczyć nasze kartridże to należy zaznaczyć że nie chcemy w przyszłości będzie można je spróbować napełnić a także sprawdzić na innej drukarce czy np jest sprawny elektronicznie.

Jeżeli przydał Ci się artykuł i pomogłem Ci w jakiś sposób to bardzo proszę Cię wystaw pozytywną opinię dla Salon Komputerowy TOM – Tarnów

Jeżeli masz pytania i nie wiesz co robić to zadzwoń do mnie tel. 692-542-707 lub napisz tuszetoneryserwis@gmail.com, a postaram Ci się pomóc. Życzę miłego drukowania – Pozdrawiam Tomasz Wójtowicz. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous article

Jak podgłośnić mikrofon?