Jak wykorzystać stary dysk?

Obudowa zewnętrzna do dysków

Mając w posiadaniu stary dysk twardy np. z zepsutego starego laptopa, możemy wykorzystać go jako dysk przenośny. Idealnie sprawdzi się jako nośnik danych, na którym będzie można przechowywać: dokumenty, muzykę, zdjęcia i filmy.

Wystarczy kupić obudowę włożyć dysk do niej podpiąć kablem usb do komputera i możemy już zacząć pracować na naszym przenośnym dysku. Najlepiej sprawdzą się te, które mają 160GB, 250GB lub 500GB.

Jeżeli w urządzeniu na którym pracujemy obecnie jest gniazdo USB 3.0 to polecam zakup obudowy na dysk, który obsługuje USB 3.0. W przypadku gdy nasz sprzęt jest starszy i ma tylko gniazda USB 2.0 to obudowę, która obsługuje właśnie taki interface. W innym przypadku dysk nie zostanie wykryty przez system Windows.

Z praktycznego doświadczenia polecam wykorzystać stary dysk do robienia kopi zapasowych naszych danych, ponieważ nigdy nie wiadomo co się może przydarzyć z naszym laptopem lub komputerem. W przypadku gdy nasz sprzęt ulegnie uszkodzeniu nie będziemy musieli się martwić, dlatego bo będziemy mieli utworzoną kopię bezpieczeństwa na dysku przenośnym.

W przeciwieństwie do nowych dysków przenośnych jakie możemy kupić w sklepie, dysk który wykorzystamy z laptopa będzie miał zapewne mniej pojemności lub będzie wolniej działał, ale zawsze są jakieś minusy i plusy. Natomiast plusem będzie to że wydamy pieniądze tylko na obudowę na dysk, która jest w cenie około 30zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous article

Canon MG5650 błąd B203

Next article

Jak podgłośnić mikrofon?