Drukarka HP drukuje z cieniem

Przypadek, który najczęściej występuje w urządzeniach wielofunkcyjnych atramentowych. Problem występował w drukarkach HP PSC 1510, HP 7760 , HP F735 i przeważnie był to problem paska enkodera albo kartridża, który był wadliwy. Dzisiaj przyszedł czas na urządzenie HP K209a.

Opis problemu

Urządzenie wielofunkcyjne HP K209a – dwie kasety drukujące oryginalne, pasek enkodera wyczyszczony, wyrównanie kaset drukujących wykonane, kasety przeczyszczone płynem do udrażniania, sterowniki nowe zainstalowane i drukarka kseruje bez problemu w kolorze jak i w czarnym, natomiast problem zaczyna się gdy chcemy wydrukować z komputera.

Jak usunąć cień z tekstu, który powstaje podczas drukowania.

Proszę spróbować:

 1. Należy zacząć od wyczyszczenia paska enkodera. (w przypadku gdy nie mamy specjalnego płynu lub nie wiemy jak to zrobić omijamy ten pkt.)
 2. Następnie proszę wyczyścić kasety drukujące najlepiej na chusteczką higieniczną nawilżoną płynem do udrażniania w ostateczności alkoholem lub wodą i przetrzeć na sucho oczywiście miejsce dysz drukujących.
 3. Wykonać wyrównanie kaset drukujących
 4. Jak to nie pomoże można spróbować ustawić preferencje drukowania z opcji codzienne drukowanie na opcję drukowanie ekonomiczne i zatwierdzić (drukarka będzie szybko drukować ale bez cieni)
 5. Można ustawić drukuj tylko w trybie na czarno też pomaga
 6. Ostatnie rozwiązanie to wymiana kasety drukującej na nową. (tutaj mała niespodzianka wymieniłem na nowy oryginał i nie pomogło, jak założyłem nowy zamiennik to cień zniknął, jednak wydruk był rozmazany, więc kartridż pojechał na reklamacje, natomiast założyłem sprawny, używany oryginał napełniony przeze mnie i działa teraz prawidłowo. Sprawdzałem jeszcze raz na tym pierwszym oryginalnym i cień nadal był, na nowym napełnianym oryginalnym jest ok.
 7. Moja dorada to kupić zamiennik ale z możliwością sprawdzenia czy drukuje dobrze i ewentualnej reklamacji, lub zwrotu.

Jeśli artykuł choć trochę Ci pomógł w rozwiązaniu Twojego problemu to zapraszam do wystawienia Twojej opinii zaraz pod artykułem. Zapraszam również na mojego fanpage

Pozdrawiam Tomasz Wójtowicz

5 thoughts on “Drukarka HP drukuje z cieniem

 1. Magdalena pisze:

  Dziękuję, artykuł był pomocny. Zastosowałam pkt. 4, czyli opcję ekonomiczną. Drukowałam wyciąg bankowy – treść jest teraz bez cieni. Cień został jednak na logo banku. W sumie nieistotne ale dziwne.

 2. Marta pisze:

  Dzien dobry,

  jestem takze posiadaczka drukarki HP K209 i od wymiany tuszu kolorowego i czarnego (oryginalne) drukuje z cieniem (testowalam tylko bialo-czarny druk). Ciekawe jest, ze gdy wyciagnelam tusz kolorowy, to drukuje bez cienia. Czy miał Pan taki przypadek? Czy wymiana kolorowego tuszu moze pomoc?

  Super wpis, pozdrawiam serdecznie!

  1. Dzień dobry!
   Mam pytanie ? Czy tusze to oryginalne czy zamienniki?
   W przypadku zamiennika to jest to możliwe. Jeżeli jest możliwość to proszę zrobić reklamację kartridża (może mieć wadę fabryczną)
   często się tak zdarza.
   Pozdrawiam 🙂

 3. Marcin pisze:

  Witam. U mnie pomogło ustawienie drukowanie z wykorzystaniem tylko czerni. Co ciekawe problemy zaczęły się po zakupie kartridża oryginalnego czarnego. Drukowanie bez cieni możliwe jest wybierając jedną z opcji:
  1: ustawienie drukowania tylko z wykorzystaniem czerni
  2: wyjęcie jednego z kartridży (co ciekawe nowy oryginalny czarny daje radę solo tak samo sam kolor też drukuje bez cieni) – jak to możliwe zakładając, że to właśnie ostatni zakupiony jest wadliwy?

 4. P pisze:

  W mojej drukarce dzieje się tak tylko przy drukowaniu z pdf. Podejrzewam windows 7. Inne rzeczy drukuje wzorowo, a pdfy otwierane różnymi programami zawsze z cieniem. Moze jakieś globalne windowsowe ustawienie schematu kolorów czy coś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *