Kod błędu: 0x80070017 System Windows nie może zainstalować wymaganych plików.

Błąd 0x80070017 często pojawia się podczas instalacji systemu Windows. Wpisując w wyszukiwarce zapytanie jak naprawić ten błąd, otrzymamy bardzo dużo informacji i poradników a nawet są filmy jak to zrobić. Co jednak zrobić gdy wszystkie czynności i pomysły z internetu nam się wyczerpią?

Zakładamy że mamy komputer stacjonarny, wszystkie podzespoły najprawdopodobniej są sprawne mamy zainstalowany Windows ale jednak chcemy przeinstalować system ponieważ twierdzimy że komputer nam wolno pracuje. Wkładamy płytę instalacyjną Windows do napędu i rozpoczynamy instalację, nagle gdy instalacja doszła do 70% pojawia się kod błędu 0x80070017 i co dalej?

Zacząłem wszystko sprawdzać po kolei: wstawiłem nowy napęd, nie pomogło, wymieniałem wszystkie przewody, taśmy, którym były podpięte dyski i napędy, wymieniłem zasilacz, też nic nie dało, próbowałem nawet zainstalować na innym nowym dysku, zmieniłem procesor i dalej to samo. Na sam koniec wyjąłem płytę główną z obudowy położyłem na stole, zamontowałem sprawny procesor, pamięć ram podpiąłem nowy dysk twardy i napęd DVD. Nawet nowy zasilacz dałem i teraz nadszedł czas by poznać prawdę. Zaczynam instalację i ten sam problem kolejny kod błędu zbliżony do pierwszego tylko nieco inny, kod błędu: 0x80070570

Pozostała mi jeszcze wymiana płyty głównej na nową, co chciałem tego uniknąć, skoro wszystko było sprawne i tylko powodem nowej instalacji systemu miała być szybsza praca komputera. Z tego co się dowiedziałem jednak na komputerze czasami pojawiały się niebieskie ekrany z błędami nie wiadomo czym spowodowane. Komputer się zresetował i było ok.

Podsumowując: po wymianie płyty głównej na używaną ale o podobnych parametrach instalacja systemu operacyjnego przebiegła za pierwszym razem bardzo szybko i pomyślnie. Komputer działa bez zarzutów. Problem rozwiązany. Także sami widzimy że rozwiązań może być naprawdę wiele. 🙂

Pozdrawiam Tomasz Wójtowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *