Drukarka Brother DCP-J315W – czyszczenie niemożliwe

“Niemożliwe czyszczenie kod 46” lub zator papieru “Rozpoczęcie niemożl. 5A”

Co robić w takim przypadku?

Ekspertyza serwisowa to uszkodzony jeden z czujników w stacji serwisowej lub jej zabrudzenie do tego stopnia że elementy, które czyszczą głowicę nie są w stanie tego wykonać.

Po pierwsze to ściągamy obudowę z drukarki i sprawdzamy czy faktycznie nie ma żadnego kawałka papieru, który blokuje głowicę. Jeśli nie widać żadnego ciała obcego można przystąpić do demontażu stacji serwisowej. Znajduje się ona po prawej stronie pod głowicą.

Gdy ją wyciągniemy należy ją wyczyścić, rozebrać, nasmarować, sprawdzić czujniki czy są sprawne i można przystąpić do jej poskładania oraz zamontowania na swoim miejscu.

Jak widzimy jest trochę pracy. Po podpięciu wszystkich wężyków i przewodów, składamy drukarkę podpinamy do prądu i sprawdzamy czy działa prawidłowo. Powinny komunikaty  i informacje o błędach zniknąć z ekranu drukarki. Może być kolejna niespodzianka. Gdy drukarka nie była używana przez jakiś okres czasu mogła głowica zaschnąć i np. drukarka nie drukuje na czarno.

Jak udrożnić głowicę w drukarce atramentowej Brother ? – o tym w następnym wpisie.

Pamiętaj że wszystko robisz na swoją odpowiedzialność. Jeśli masz problem z drukarką i potrzebujesz profesjonalnej pomocy to zadzwoń – 692-542-707

Pozdrawiam Tomasz Wójtowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *