Jak zresetować drukarkę Canon MP140

Podaję krótki i skuteczny przepis jak szybko zresetować pamięć w drukarce Canon MP140. Artykuł dotyczy resetowania licznika absorbera tuszu. Dotyczy on również drukarek: Mp150, MP160, MP170, MP180, MP540, MP460.

1. Wyłączamy drukarkę przyciskiem POWER
2. Należy wcisnąć i przytrzymaj przycisk RESET.
3. Jednocześnie wciśnij i przytrzymaj przycisk POWER.
4. Puścić przycisk RESET, ale nadal trzymaj POWER.
5. Trzymać POWER i dwa razy wcisnąć i puścić RESET,
6. Puścić POWER.
7. Czekamy aż zielona dioda przestanie mrugać.
8. Cztery razy naciskamy przycisk RESET,
9. Naciskamy jeden raz i puszczamy przycisk POWER (zapisuje zmiany).
10. Wyłączamy i włączamy drukarkę na nowo.

Dla bardziej ambitnych polecam rozebranie drukarki i wyczyszczenie pampersa. 😉

Urządzenie wielofunkcyjne Canon MP140 jest urządzeniem tanim w eksploatacji. Tusze zamienniki można kupić już w cenie 40zł za sztukę, lub napełnić je samodzielnie przynajmniej czarny. Drukarka szybko drukuje a plusem jej jest podajnik papieru który znajduje się z góry drukarki. Jest idealna do drukowania na twardym papierze, np. wizytówek. Należy jednak uważać żeby nie wpadły do podajnika papieru jakieś niepożądane rzeczy typu ołówek, spinacz biurowy itp. Na stronie producenta firmy Canon można bez problemu pobrać oprogramowanie, sterowniki do starszych komputerów. Podaję link: https://www.canon.pl/support/consumer_products/products/fax__multifunctionals/inkjet/pixma_mp_series/pixma_mp140.aspx?type=download&language=&os=WINDOWS%20XP%20(32-bit)

 

 

Pozdrawiam

Tomasz Wójtowicz

2 thoughts on “Jak zresetować drukarkę Canon MP140

  1. Canon Pixma MP 140 - POMOCY pisze:

    Witam, nie wiem czy z tego portalu i to pana sugestia była względem resetowania ilości tuszu w cartridżach canon mp 140 ale porada nie za działała.Drukarkę otrzymałem bez sterowników i podręcznika użytkownika, jedynie kable i instrukcja na dwóch kartkach A4 jak podłączyć kable wymienić tusz Nie mam niestety instrukcji podręcznika użytkownika do tej drukarki Canon pixma mp 140, nie wiem które przyciski do czego służą jeśli pan taką posiada w PL to proszę o podesłanie na adres email:. Udało mi się jedynie wersje angielską sciągnąć niestety nie znam go, znalazłem też wersję zip ale ktoś ją dał w sieć z hasłem i nie da się otworzyć, inna wersja to fragment z podręcznika jak coś drukować, więc które klawisze do czego służ nie wiem i boję się ją zablokować. na stronie Canon.pl jest ta 2 stronicowa co mam papierową ale nic co było by w pl podręcznik użytkownika też angielski więc jestem uziemiony z jej obsługą. Dziękuje z góry za wszelką pomoc.

    1. Porada dotycząca resetowania na pewno działa bo sam jej używam. Warunkiem musi być kartridż który jest sprawny w sposób elektroniczny. Co do podręcznika to faktycznie jest tylko w języku angielskim. Jeśli chodzi o zablokowanie drukarki to nie ma takiej możliwości. Przyciskając przyciski w drukarce w dowolnej przez nas kombinacji na pewno jej nie uszkodzimy. Jeśli Pan mieszka w Tarnowie lub w okolicy to zapraszam do mnie na sklep to wytłumaczę Panu jak używać tej drukarki i który przycisk do czego służy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *