Komputer stacjonarny nagle się wyłącza – co robić?

Patrząc na zdjęcia, można się domyśleć dlaczego tak się dzieje.

komputer 003 komputer 028

Najczęściej przyczyną jest jak widać kurz, który się gromadzi na radiatorze i innych podzespołach naszego komputera. Temperatura, która powstaje w wyniku pracy elementów elektronicznych jest zbyt wysoka i czujnik temperatury zaraz daje się we znaki. Przy zbyt wysokiej i nieprawidłowej temperaturze na procesorze następuje wyłączenie komputera w celu zmniejszenia temperatury. Po kilku minutach gdy procesor się schłodzi, komputer można ponownie uruchomić.

Zaleca się wyczyszczenie z kurzu wnętrza komputera, wtedy gdy widzimy że jest zbyt zakurzony. Profilaktycznie raz do roku powinno się ściągnąć bok obudowy i zobaczyć w jakim stanie jest nasz komputer. Wykonując takie czynności na pewno wydłużymy żywotność naszego sprzętu. Wystarczy zaopatrzyć się w pędzelek, śrubokręt i sprężone powietrze i sprawić by nasz komputer był zawsze w środku czysty oraz miał odpowiednia cyrkulację powietrza. Podczas czyszczenia proszę pamiętać o wymianie pasty termo przewodzącej, która znajduje się pomiędzy procesorem a radiatorem i o wyłączeniu komputera od zasilania.

Wszystkie czynności wykonujesz na własne ryzyko. Jeśli potrzebujesz pomocy to zadzwoń tel. 692-542-707 albo napisz tomwojt@is.net.pl – pozdrawiam i życzę powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *