Menadżer rozruchu systemu Windows7 – jak usunąć niepotrzebny wpis

Problem często pojawiający się w sytuacji gdy zainstalowaliśmy nowy system na partycji gdzie wcześniej był już system a nie usunęliśmy partycji zastrzeżonej.

W takim przypadku zobaczymy na ekranie Menadżer rozruchu systemu, który jest nam nie potrzebny.

menadżer rozruchu systemu WindowsJeśli chcemy go usunąć musimy uruchomić Windows, najechać kursorem myszy na przycisk START, który znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu.

Komputer - manu podręczne WłaściwościKursorem myszy najechać na Komputer i z podręcznego menu wybrać opcje Właściwości. Pojawi nam się zakładka System i zabezpieczenia. Po lewej stronie klikamy na Zaawansowane ustawienia systemu.

System i zabezpieczenia - właściwości systemuNastępnie w ustawieniach Zaawansowane wchodzimy w Ustawienia

Zaawansowane ustawienia systemu Windows 7W ustawieniach mamy zakładkę Uruchamianie i odzyskiwanie tu możemy zaznaczyć 0s na wybór systemu i komputer nam się uruchomi o te 30s szybciej, ale można ten problem rozwiązać jeszcze inaczej.

można zmienić na 0s albo ustawić inną kolejność uruchamiania systemuPobieramy program z tej strony i instalujemy na naszym komputerze. Po zainstalowaniu podczas uruchomienia można wybrać język polski i tak jak na zdjęciu poniżej usuwamy wpis który jest nam nie potrzebny. Proszę uważać żeby się nie pomylić.

Usuwamy wpis, którego nie używamy Program można zamknąć i odinstalować. Teraz można zobaczyć na efekt naszej pracy. Zamykamy komputer i ponownie go uruchamiamy i widzimy że już żaden Menadżer rozruchu systemu się nie pojawia.

Pozdrawiam – Tomasz Wójtowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *