Canon MG 5350 Błąd B200

Canon MG 5350 Błąd B200

Canon MG 5350 Błąd B200 – Czy da się naprawić? Czy jest to opłacalne? Czy to jest uszkodzenie głowicy? Znajdziesz tu kilka pytań i odpowiedzi. Będą one dalszą inspiracją dla Ciebie a może pomogą Ci w podjęciu decyzji co robić.

Canon MG 5350 jest w serii drukarek 5300, gdzie często pojawia się błąd B200. Jest to wina uszkodzonego eepromu lub jego oprogramowania, który znajduje się on na płycie głównej.

Co zrobić by drukować przynajmniej na czarno i zlikwidować błąd B200? Wystarczy wyciągnąć głowicę i zakleić odpowiednio styki tak jak na zdjęciu poniżej:

5 pinów na dole i 4 piny na górze

Po zamontowaniu głowicy w drukarce komunikat znika i można drukować tylko w kolorze czarnym. Skaner i wszystkie funkcje prawidłowo działają. W ten sposób również dowiemy się że jest uszkodzony eeprom na płycie głównej. Czy warto naprawiać? Na to pytanie ciężko mi odpowiedzieć. To zależy od wielu czynników. Mogę doradzić prywatnie proszę dzwonić do mnie tel. 692-542-707 ewentualnie pisać na maila: tuszetoneryserwis@gmail.com

Co zrobić gdy pojawi się błąd U052

Ten komunikat U052 oznacza uszkodzenie głowicy. Drukarka jej nie wykrywa. Proszę wymontować głowicę z drukarki i wyczyścić izopropanolem lub czystym alkoholem wszystkie piny. Jeżeli to nie pomoże to pozostaje nam tylko wymiana głowicy. koszt nowej głowicy o nazwie Canon QY6-0086 która właśnie jest dedykowana do tej drukarki to 360zł.

Canon MG5350

Tak to już jest z tymi drukarkami. 🙂 W przypadku tej serii drukarek firmy Canon to najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest przełożenie sprawnej głowicy z naszej uszkodzonej drukarki z płyta główną z błędem B200 do drukarki gdzie płyta główna jest sprawna a głowica się uszkodziła i wyświetla komunikat 0U52 i na odwrót. Drukarki używane uszkodzone można zdobyć na internecie za cenę około 50zł i to jest chyba najtańsze rozwiązanie, pod warunkiem że głowica nie jest zaschnięta. To tyle moich spostrzeżeń na temat tej drukarki. Masz jakieś pomysły lub uwagi albo chcesz się podzielić swoimi informacjami to proszę pisz. Jeśli Ci pomogłem w jakiś sposób to też napisz będzie mi miło i będę się cieszył że jest jakaś informacja zwrotna 🙂

Pozdrawiam Tomasz Wójtowicz

5 thoughts on “Canon MG 5350 Błąd B200

 1. Joanna Kanwiszer pisze:

  Dobry wieczór, jest weekend a ja zostałam z bardzo pilną pracą i drukarką Canon MG5350 z błędem B200, którego się w ogóle nie spodziewałam.
  Przetrząsnęłam cały internet, elektrodę aż w końcu znalazłam ten artykuł, który wyratował mnie z opresji. Postąpiłam zgodnie z powyższą instrukcją i osiągnęłam cel. Po zalepieniu styków z obrazka i zamontowaniu głowicy oraz tuszy zaczął działać skaner oraz drukarka. Drukuje ona tylko na czarno. Trzeba pilnować ustawień drukowania – jeśli przy ustawieniach drukowania nie odznaczy się koloru, wtedy te miejsca ominie, więc trzeba zaznaczyć przed wydrukiem kolory monochromatyczne/czarno-białe i wtedy będzie cały tekst. Jeszcze dodam (metodą prób i błędów), żeby dostać się do głowicy otworzyłam najpierw pokrywę potem włączyłam drukarkę i jak wózek z głowicą przesunęły się na środek, to szybko wyjęłam kabel.
  Jeszcze raz bardzo dziękuję Autorowi i pozdrawiam serdecznie! Joanna

  1. Krys pisze:

   hahahaha.. zamiast kombinować wystarczy sięgnąć do instrukcji – otwierasz klapę i wciskasz przytrzymując przez 5 sekund przycisk reset – karetka ustawia się w pozycji do wyciągnięcia głowicy (zamiast kombinacje z wyciąganiem kabla). Do autora: B200 nie koniecznie oznacza uszkodzenie płyty głównej drukarki – często oznacza wyłącznie uszkodzenie mikrogrzałek na głowicy. Łatwo to sprawdzić, odpalając drukarkę bez głowicy i sprawdzając jaki komunikat się wyświetla (jeżeli 1401 – brak głowicy drukującej) to płyta główna drukarki jest sprawna i śmiało można pakować do drukarki nową głowicę bez ryzyka jej uszkodzenia.

   Co do pamięci EEPROM na płycie głównej drukarki, to faktycznie jest to najczęstszy powód padania serii PIXMA. Przeprogramowanie eeproma jest banalnie proste i nie wymaga nawet wylutowywania pamięci z płyty (wystarczy zaopatrzyć się w najprostszy programator FLASH / EEPROM na allegro i dokupić do niego specjalny klips 8 pin, którym precyzyjnie chwytamy nóżki pamięci, następnie pobieramy oprogramowanie programatora (tudzież czasem jest ono dołączane na płytce, wraz z programatorem np. CH341A) wybieramy odpowiedni soft z rozwijanej listy, wgrywamy i drukarka wraca do świata żywych 🙂

 2. Zbych pisze:

  Wymieniłem głowice na nową i dalej błąd U52 . Ktoś ma jakieś pomysły (Canon MG5350)?

 3. Canon 5350 pisze:

  Bardzo mily i przyjazny Pan Tomasz,profesjonalna porada i wyczerpujace informacje,polecam.

 4. erwin pisze:

  namoczyć we wrzodziku dwa razy głowice osuszyć .zamontować tusze załączyć drukarkę jak znajdą się tusze w połowie szybko zamknąć klapka .canon 7250 błąd b200

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *