Canon IP4200 – błąd operatora (drukarka mruga 5razy)

Pytanie, co oznacza ten błąd?

mruga 5 razy canon pixma ip4200

Mrugająca kontrolka w drukarce i komunikat “błąd operatora” w komputerze informuje nas o uszkodzonej głowicy. Czy to prawda? Jak to sprawdzić w domowych warunkach. A może jest sposób by samemu ten problem rozwiązać. Postaram się rozjaśnić ten problem poniżej.

  • Proszę wyjąć głowicę z drukarki i wyczyścić styki alkoholem
  • Jeśli nie pomaga to jedynie pozostaje nam sprawdzić czy jest uszkodzona głowica, która kosztuje 280zł i może ją tylko zamontować autoryzowany serwis Canon (w innym przypadku nie dostaniemy na nią gwarancji), albo
  • sprawdzić czy uszkodzona jest drukarka, a dokładnie, coś na płycie głównej.

Po wymontowaniu głowicy zaklejamy styki: w pierwszym rzędzie 3 od prawej strony, w drugim rzędzie 7 od prawej strony i w rzędzie czwartym 2 pin. (piny zaklejamy małymi kwadracikami wyciętymi z taśmy samoprzylepnej)

Montujemy głowicę w drukarce a w komputerze dajemy polecenie drukuj, powinien pojawić się komunikat “właściwa głowica drukująca nie jest zainstalowana” – oznacza to że na 100% uszkodzona jest głowica. Jeśli mamy możliwość sprawdzenia głowicy na innej sprawnej drukarce to też jest wskazane. (Miałem możliwość sprawdzenia głowicy na sprawnej drukarce i okazało się że uszkodzona jest głowica drukarka była sprawna)

głowica canon pixma ip4200

Jeśli po zaklejeniu pinów jest komunikat “błąd operatora” to raczej jest zepsuta płyta główna.

Piny które zaklejamy są odpowiedzialne za pomiar temperatury w głowicy i eeprom głowicy.

właściwa głowica drukująca

(działasz na własną odpowiedzialność, nie ponoszę odpowiedzialności za uszkodzenia drukarki). Masz problem z drukarką to zadzwoń do mnie 692-542-707 postaram się telefonicznie pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *