Drukarka Brother – “Nie można drukować 36” – co robić?

Brother DCP-J140W

Brother DCP-J140W

Komunikat o błędzie “Nie można drukować 36”. Ten błąd występuje w drukarkach firmy Brother. Co ciekawsze w kilku modelach a nie tylko w jednym konkretnym. Opis usterki: urządzenie drukuje ale w większości przypadków odmawia posłuszeństwa i pokazuje komunikat wyżej wymieniony na ekranie. W tym momencie nie da się nic zrobić drukarka się blokuje. Nie reaguje na nasze polecenia. Jest to komunikat zacięcia papieru. Producent nie określa jednoznacznie co to może być. Problem tkwi w zabrudzeniu wewnątrz drukarki. Należy ją rozebrać i wyczyścić wszystkie elementy, które decydują o tym w którym miejscu głowica ma się znajdować podczas drukowania. Dobrze jest też sprawdzić kabel USB bo taki błąd może być powiązany z gniazdem usb w drukarce. W moim przypadku po wykonaniu tych czynności drukarka zaczęła normalnie pracować. Także polecam tą doradę jest sprawdzona. W przypadku problemów proszę się kontaktować ze mną. Informuję że działasz na własną rękę. W przypadku pogorszenia usterki proszę nie mieć do mnie żalu. Pozdrawiam i życzę miłej naprawy.

Follow me!

9 thoughts on “Drukarka Brother – “Nie można drukować 36” – co robić?

 1. tomasz pisze:

  Cześć
  mam problem z drukarką DCP-585CW wyskakuje napis ,, druk niemożliwy 73” co mam z tym zrobić

  1. Witam
   W drukarce Brother DCP-585CW komunikat typu ,, druk niemożliwy 73” wskazuje na to że jest uszkodzenie mechaniczne.
   Proszę sprawdzić czy wewnątrz urządzenia nie ma zaciętego papieru lub obcych przedmiotów. Jeśli nie to może być uszkodzona stacja serwisowa miejsce w którym głowica drukująca jest czyszczona z resztek tuszu. Wtedy należy rozebrać drukarkę i wyczyścić to miejsce z zabrudzeń i resztek tuszu, które tam zalega. Proszę próbować samemu naprawić, ewentualnie zadzwoń do mnie na tel. 692-542-707 to postaram się pomóc. Pozdrawiam.

 2. Joanna pisze:

  Witam, mam drukarke DCP 195C – jest jakiś błąd “Dr. 36” – pojawia się komunikat, że mam zajrzeć do podręcznika użytkownika (ktorego nie mam). Co robić?

  1. Witam być może jest brudny enkoder. W tym przypadku trzeba drukarkę rozebrać i ją wyczyścić.

 3. Kasia pisze:

  Witam serdecznie. Mam problem w drukarce dcp-j315w. Błąd 36. Co mam zrobić?

  1. Pani Katarzyno “Błąd 36” w drukarce Brother to jest poważniejszy problem. Zapraszam do serwisu. Proszę dzwonić do mnie tel. 692-542-707 lub pisać wiadomość na tuszetoneryserwis@gmail.com

 4. Kasia pisze:

  Proszę o pomoc

 5. brother mfc-6490cw pisze:

  Witam serdecznie mam problem z drukarka brother mfc-6490cw, drukuje tylko z kopiowania, z komputera zero reakcji, skanuje bez problemu, widzi tez tusze, robiona juz byla reinstalacja sterowników. Zero reakcji.

  1. Pisze Pan że drukarka skanuje, ale czy robi ksero? Ewentualnie proszę wejść w Panel sterownia drukarki i faksy. Najechać kursorem na ikonę drukarki Brother i prawym przyciskiem myszy nacisnąć na ikonie. Pojawi się menu podręczne i lewym przyciskiem myszy nacisnąć na właściwości drukarki drukuj stronę testową. Proszę spróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *