Blokada czujnika papieru Canon IP3000

Często spotykanym problemem w drukarkach atramentowych jest komunikat o zacięciu papieru. Zwłaszcza w urządzeniach gdzie papier podawany jest z góry. Miejsce w którym znajduje się papier jest bardziej narażone na różne zanieczyszczenia. Następstwa tego są zanieczyszczone wałki z elementami gumowymi, czujniki papieru jak i również tor przejścia papieru. Jak się uchronić od tego typu problemów z drukarką? Pamiętajmy by zamykać klapę i wyciągać papier z podajnika gdy nie drukujemy. Przed drukowaniem podnieśmy klapkę do góry i dopiero wtedy też wsadźmy do podajnika papieru tyle kartek ile jest nam potrzebne. Po zakończeniu drukowania zabezpieczmy drukarkę, możemy nawet ja przykrywać materiałem do tego celu przygotowanym, by się nie kurzyła.

Widok Drukarki Canon IP3000 z przodu

Należy też pamiętać o głowicy, która często zasycha na wskutek używania tuszy (zamienników). Przynajmniej 2-3 razy w tygodniu należy coś wydrukować. Koszt nowej głowicy przekracza wartosc drukarki.

Widok Drukarki IP3000 – podajnik papieruW podajniku szybko ulega zabrudzeniu wałek gumowy który wciąga kartki, a dźwignia w czujniku papieru gdy jest mocno zabrudzona lub wpadnie jakiś paproch, kawałek kartki blokuje się

 

Zasilacz drukarka Canon IP3000

Mało awaryjny element drukarki ale przy wyładowaniach atmosferycznych zwłaszcza w porach letnich i też staje się problemem. Można zdobyć tylko z demontażu używany.

Ogólnie to drukarka tania w eksploatacji, jakość wydruku jak na potrzeby domowe wystarczająca. Reset absorbera tuszu poprzez kombinacje klawiszy. Jest oprogramowanie do pobrania na stronie producenta. Drukarka godna polecenia, w stosunku eksploatacja a drukarki starsze modele naprawić czy kupić nową? Koszty naprawy drukarki nie są drogie, w przypadku gdy będą jeszcze dostępne do niej części. Wyjatek stanowi głowica. W przypadku jej uszkodzenia polecam zakup nowej drukarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *