Epson XP-412 – Nie pobiera papieru

Jak naprawić drukarkę Epson

Gdy urządzenie nie wciąga kartki należy sprawdzić czy:

  • nic nie wpadło do podajnika papieru
  • tor przejścia papieru nie jest zakurzony
  • kółko z gumką nie jest pęknięte
  • nie ma resztek kartki
  • nie jest zacięty podajnik papieru
  • nie jest uszkodzony czujnik
Sprawdzanie i czyszczenie podajnika papieru

Można jedną z wyżej wymienionych czynności spróbować wykonać w domu, bez rozbierania drukarki. Jeżeli widzimy że coś wpadło to można drukarkę (do góry nogami) trzymać i potrząsać, czasami drobne przedmioty lubią wypaść. W przypadku kurzu proszę spróbować ręcznikiem kuchennym delikatnie namoczyć wodą i długa pincetą lub ręką przetrzeć podajnik z góry i z dołu, ewentualnie sprężonym powietrzem i pędzelkiem.

W przypadku gdy to nie pomoże musimy rozebrać drukarkę i sprawdzić co innego jest powodem że drukarka nie chce wciągać kartek lub tylko do połowy je wciąga lub mnie.

Podajnik papieru Epson XP-412

By rozebrać drukarkę należy odkręcić czarną śrubkę z góry obudowy, i dwie srebrne po lewej i prawej stronie drukarki. Skaner delikatnie na zawiasach podnosząc przesuwamy w lewo uważając by nie wyrwać taśmy sygnałowej. Wypinamy taśmę z płyty głównej. Bok prawy i lewy drukarki jest na zatrzaskach więc delikatnie i prosto się demontuje.

Czasami może się zdarzyć że w drukarce jest uszkodzony czujnik papieru lub gumka która wciąga papier jest stara zużyta i należy wymienić. Części do drukarek najlepiej szukać w internecie. Jeżeli coś potrzebujesz to zapraszam możesz do mnie śmiało dzwonić. Tel. 692-542-707 W przypadku pytań też zapraszam pisz śmiało albo dzwoń. Gdy masz problemy z tą drukarką a nie możesz sobie poradzić to zapraszam do mnie na serwis w Tarnowie ul. Starodąbrowska 39 codziennie czynne od godz. 9.00 do 17.00

One thought on “Epson XP-412 – Nie pobiera papieru

  1. Reptar pisze:

    Dziękuje. Bardzo mi pomogłeś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next article

Canon MG5650 błąd B203