Canon MG5650 błąd B203

Co robić w przypadku komunikatu:

Kod pomocniczy B203

Wystąpił błąd. Drukarka wymaga naprawy. Wyłącz urządzenie i odłącz kabel od źródła zasilania. Następnie zobacz podręcznik i skontaktuj się z punktem serwisowym.

Jak zdiagnozować usterkę ? Czy można w domowych warunkach samemu zlikwidować błąd i uruchomić drukarkę? – sprawić by działała? W tym artykule właśnie kilka informacji na ten temat.

Żeby wyciągnąć głowicę wyciągnij tusze i pociągnij blokadę do siebie po czym wyciągnij głowicę z drukarki

Błąd  B203 wskazuje na uszkodzoną głowicę drukującą. Model  głowicy to: QY6-0082 a cena jej wynosi na dzień dzisiejszy 260zł – 360zł By upewnić się czy to faktycznie głowica jest uszkodzona możemy to sprawdzić.

Jak sprawdzić głowicę

Wystarczy wyciągnąć głowicę z drukarki i zakleić 3 pady tak jak na zdjęciu jest pokazane. Po zamontowaniu głowicy w drukarce będzie można drukować  wszystkimi kolorami oprócz czarnym. W takim przypadku możemy stwierdzić że głowica jest uszkodzona.

Zaklejamy 3 pady od lewej strony na górze głowicy

Zaklejając 3 pady po lewej stronie na górze głowicy blokujemy kolor czarny do drukowania tekstu –  zazwyczaj to on najczęściej się uszkadza. Jeżeli zablokujemy ten kolor to wtedy możemy drukować pozostałymi kolorami. Mamy do wykorzystania jeszcze drugi pojemnik z tuszem czarnym do drukowania zdjęć. Teraz wystarczy przestawić w sterowniku drukarki w komputerze by drukarka drukowała w trybie fotograficznym i będzie pobierać tusz z pojemnika czarnego (cienkiego) który jest przeznaczony do papieru fotograficznego. W sterowniku drukarki należy ustawić wydruk z papieru fotograficznego.

Drukarka błędu już nie wyświetla i drukuje na czarno.

Sami widzimy że w domowych warunkach możemy sprawdzić czy głowica jest uszkodzona, możemy sami zamówić i wymienić głowicę. W najgorszym wypadku możemy też wydrukować najważniejsze dokumenty i mamy czas na podjęcie decyzji co w tej sytuacji robić. Czy kupić nową drukarkę czy nową głowicę. Jeżeli nie wiesz co zrobić i jaka podjąć decyzję to zadzwoń do mnie a postaram Ci się pomóc.   

Drukuje wolniej bo należy wybrać inny papier fotograficzny w ustawieniach sterownika drukarki ale zawsze to jakieś wyjście.

W przypadku tej drukarki kolor nie chciał działać a na czarno wydrukowała kilka kartek i przestała drukować. Po prostu drukowała białe kartki. Z tą głowicą nie udało się już zrobić. Pomimo udrażniania i zaklejania padów odmówiła posłuszeństwa.

Jeżeli chcemy zablokować inne kolory to zaklejamy inne pady według tego schematu

Jeżeli masz jakieś pomysły, spostrzeżenia, pytania lub udało Ci się naprawić drukarkę, skorzystałeś z porady i jesteś zadowolony to pisz śmiało. Będę bardzo wdzięczny. Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam Tomasz Wójtowicz.

Pamiętaj że wszystko robisz na swoją odpowiedzialność.

13 thoughts on “Canon MG5650 błąd B203

 1. Kika pisze:

  Witam!
  Mam drukarkę canon MG7751. Pokazuje błąd b203. Spróbowałam sposobu z tymi 3 pinami. Było ok przez 2 tygodnie. Za kilka dni przestała działać znów b203. Co zrobić?
  Kupiłam też głowice u Chińczyków. Model się zgadza. Okazuje się że to nie ten typ po włożeniu do drukarki? Co mogę z tym zrobić? Pozdrawiam Krystyna

 2. jasiu pisze:

  W odróznieniu od idiotycznych filmików na youtube ta wskazówka jest precyzyjna i profesjonalna. Bardzo dziękuję. Nowa glowica w PL kosztuje 388pln, ale u Chińczyka 130. Zaryzykuję, bo to przyzwoity i bardzo tani w eksploatacji sprzęt.

  1. Dokładnie. Dobra decyzja. Ostatnio miałem możliwość założenia nowej głowicy, która została zakupiona na Aliexpress i wszystko pięknie działa. Także zachęcam i polecam. 🙂

 3. Marek pisze:

  dzięki!
  Uratowałeś życie kolejnej drukarce 🙂

  3 pady zaklejone i wszystko śmiga! .. bardzo dobrze, bo mam duży zapas tuszy hihi

  Dla innych którzy tu trafią można wspomnieć jak wyciągnąć głowice:)
  ja pomyślałem, ze trzeba odkręcić śrubki z tacki na tusze i musiałem rozkręcić drukarkę żeby to poskładać ^^

  a tu wystarczyło: pociągnąć tackę do siebie, aż się zablokuje i później dopiero głowicę:)
  Mile zaskoczony, że tak prostym rozwiązaniem:)

 4. Smyk pisze:

  Mam drukarkę Canon 5655. Wystąpił błąd B203. Udało mi się uruchomić drukarkę, blokując 3 piny na taśmie od głowicy przy płycie głównej. Drukarka działa w 100%. Mam drug drukarkę, też Canon, 5753. Wystąpił ten sam błąd i nie mogę tego zablokować tak samo jak w poprzedniej drukarce. Czy jest możliwe by nowa aktualizacja zablokowała głowice?
  Dzięki z poradę

 5. RenataZT pisze:

  Bardzo dobra i jasna instrukcja, pomogło po zaklejeniu padów drukuje w trybie zdjęć. Muszę poszukać głowicy w takim razie. Czy ktoś zna akyualne ceny, ewentualnie ma namiar na zaufanego sprzedawcę ?

 6. Paulina pisze:

  MG5750 po zaklejeniu czarnych padów drukuje! Bardzo dziękuję za ten wpis <3 My już zamówiliśmy głowicę z alli i ta po pół roku używania znów wyświetliła ten sam błąd 🙁

  1. Słyszałem już kilka razy od różnych osób że kupili na Ali głowicę i nie działała albo po jakimś czasie przestała działać. Być może ta głowica to jakiś tańszy zamiennik. Ja ostatnio wymieniałem ale na głowicę oryginalną Made in Japan. Fakt że to nie była moja drukarka i nie moja głowica bo właściciel drukarki płacił ale po założeniu głowicy wszystko działa bez problemu. Pani Paulino bardzo mi przykro że nie udało się Pani z tą drukarką. Pozdrawiam.

 7. Demokracja pisze:

  WITAM MAM DRUKARKĘ CANON mg 5750 nie wyświetla żaden komunikat drukuje ale brak koloru niebieskiego a po za tym drukując dokumenty czarnym wychodzi zamazany .
  Jaka to przyczyna sterowniki są wszystkie mam taką samą drugą i wszystko ok a ta nie chcę działać.

  1. Witam
   W pierwszej kolejności spróbowałbym głowicę wypłukać w płynie do udrażniania. Jeśli chodzi o sterowniki to nie maja nic wspólnego z zamazanym wydrukiem. Proszę kupić płyn do udrażniania np. na Allegro i do tego szczykawkę oraz wężyk i pod ciśnieniem postarać się wtłoczyć do głowicy płyn, tak żeby przeszedł na drugą stronę. Proszę pod głowicę wsunąć ręcznik kuchenny, na który wyleci płyn z pod głowicy.

 8. Dawid pisze:

  Witam, zakleiłem te 3 piny po lewej ale drukarka nadal pokazuje bład b203, trzeba go jakos skasowac? z góry dziękuję za odpowiedz pozdrawiam

  1. Witam
   Nic się nie kasuje. Po prostu się zakleja i ma działać. Jeżeli nie działa to jest głowica do wymiany. Proszę jeszcze spróbować zakleić pozostałe pady tak jak na zdjęciu poniżej

 9. Grzegorz W pisze:

  Drukarka MG5700, zaklejenie 3 pinów pomogło, bardzo bardzo dziękuję za wskazówki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next article

Jak wykorzystać stary dysk?