Canon MG5650 błąd B203

Co robić w przypadku komunikatu:

Kod pomocniczy B203

Wystąpił błąd. Drukarka wymaga naprawy. Wyłącz urządzenie i odłącz kabel od źródła zasilania. Następnie zobacz podręcznik i skontaktuj się z punktem serwisowym.

Jak zdiagnozować usterkę ? Czy można w domowych warunkach samemu zlikwidować błąd i uruchomić drukarkę? – sprawić by działała? W tym artykule właśnie kilka informacji na ten temat.

Żeby wyciągnąć głowicę wyciągnij tusze i pociągnij blokadę do siebie po czym wyciągnij głowicę z drukarki

Błąd  B203 wskazuje na uszkodzoną głowicę drukującą. Model  głowicy to: QY6-0082 a cena jej wynosi na dzień dzisiejszy 260zł – 360zł By upewnić się czy to faktycznie głowica jest uszkodzona możemy to sprawdzić.

Jak sprawdzić głowicę

Wystarczy wyciągnąć głowicę z drukarki i zakleić 3 pady tak jak na zdjęciu jest pokazane. Po zamontowaniu głowicy w drukarce będzie można drukować  wszystkimi kolorami oprócz czarnym. W takim przypadku możemy stwierdzić że głowica jest uszkodzona.

Zaklejamy 3 pady od lewej strony na górze głowicy

Zaklejając 3 pady po lewej stronie na górze głowicy blokujemy kolor czarny do drukowania tekstu –  zazwyczaj to on najczęściej się uszkadza. Jeżeli zablokujemy ten kolor to wtedy możemy drukować pozostałymi kolorami. Mamy do wykorzystania jeszcze drugi pojemnik z tuszem czarnym do drukowania zdjęć. Teraz wystarczy przestawić w sterowniku drukarki w komputerze by drukarka drukowała w trybie fotograficznym i będzie pobierać tusz z pojemnika czarnego (cienkiego) który jest przeznaczony do papieru fotograficznego. W sterowniku drukarki należy ustawić wydruk z papieru fotograficznego.

Drukarka błędu już nie wyświetla i drukuje na czarno.

Sami widzimy że w domowych warunkach możemy sprawdzić czy głowica jest uszkodzona, możemy sami zamówić i wymienić głowicę. W najgorszym wypadku możemy też wydrukować najważniejsze dokumenty i mamy czas na podjęcie decyzji co w tej sytuacji robić. Czy kupić nową drukarkę czy nową głowicę. Jeżeli nie wiesz co zrobić i jaka podjąć decyzję to zadzwoń do mnie a postaram Ci się pomóc.   

Drukuje wolniej bo należy wybrać inny papier fotograficzny w ustawieniach sterownika drukarki ale zawsze to jakieś wyjście.

W przypadku tej drukarki kolor nie chciał działać a na czarno wydrukowała kilka kartek i przestała drukować. Po prostu drukowała białe kartki. Z tą głowicą nie udało się już zrobić. Pomimo udrażniania i zaklejania padów odmówiła posłuszeństwa.

Jeżeli chcemy zablokować inne kolory to zaklejamy inne pady według tego schematu

Jeżeli masz jakieś pomysły, spostrzeżenia, pytania lub udało Ci się naprawić drukarkę, skorzystałeś z porady i jesteś zadowolony to pisz śmiało. Będę bardzo wdzięczny. Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam Tomasz Wójtowicz.

Pamiętaj że wszystko robisz na swoją odpowiedzialność.

2 thoughts on “Canon MG5650 błąd B203

  1. jasiu pisze:

    W odróznieniu od idiotycznych filmików na youtube ta wskazówka jest precyzyjna i profesjonalna. Bardzo dziękuję. Nowa glowica w PL kosztuje 388pln, ale u Chińczyka 130. Zaryzykuję, bo to przyzwoity i bardzo tani w eksploatacji sprzęt.

    1. Dokładnie. Dobra decyzja. Ostatnio miałem możliwość założenia nowej głowicy, która została zakupiona na Aliexpress i wszystko pięknie działa. Także zachęcam i polecam. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next article

Jak wykorzystać stary dysk?