Drukarka HP drukuje z cieniem

Przypadek, który najczęściej występuje w urządzeniach wielofunkcyjnych atramentowych. Problem występował w drukarkach HP PSC 1510, HP 7760 , HP F735 i przeważnie był to problem paska enkodera albo kartridża, który był wadliwy. Dzisiaj przyszedł czas na urządzenie HP K209a.

Opis problemu

Urządzenie wielofunkcyjne HP K209a – dwie kasety drukujące oryginalne, pasek enkodera wyczyszczony, wyrównanie kaset drukujących wykonane, kasety przeczyszczone płynem do udrażniania, sterowniki nowe zainstalowane i drukarka kseruje bez problemu w kolorze jak i w czarnym, natomiast problem zaczyna się gdy chcemy wydrukować z komputera.

Jak usunąć cień z tekstu, który powstaje podczas drukowania.

Proszę spróbować:

  1. Należy zacząć od wyczyszczenia paska enkodera. (w przypadku gdy nie mamy specjalnego płynu lub nie wiemy jak to zrobić omijamy ten pkt.)
  2. Następnie proszę wyczyścić kasety drukujące najlepiej na chusteczką higieniczną nawilżoną płynem do udrażniania w ostateczności alkoholem lub wodą i przetrzeć na sucho oczywiście miejsce dysz drukujących.
  3. Wykonać wyrównanie kaset drukujących
  4. Jak to nie pomoże można spróbować ustawić preferencje drukowania z opcji codzienne drukowanie na opcję drukowanie ekonomiczne i zatwierdzić (drukarka będzie szybko drukować ale bez cieni)
  5. Można ustawić drukuj tylko w trybie na czarno też pomaga
  6. Ostatnie rozwiązanie to wymiana kasety drukującej na nową. (tutaj mała niespodzianka wymieniłem na nowy oryginał i nie pomogło, jak założyłem nowy zamiennik to cień zniknął, jednak wydruk był rozmazany, więc kartridż pojechał na reklamacje, natomiast założyłem sprawny, używany oryginał napełniony przeze mnie i działa teraz prawidłowo. Sprawdzałem jeszcze raz na tym pierwszym oryginalnym i cień nadal był, na nowym napełnianym oryginalnym jest ok.
  7. Moja dorada to kupić zamiennik ale z możliwością sprawdzenia czy drukuje dobrze i ewentualnej reklamacji, lub zwrotu.

Jeśli artykuł choć trochę Ci pomógł w rozwiązaniu Twojego problemu to zapraszam do wystawienia Twojej opinii zaraz pod artykułem. Zapraszam również na mojego fanpage

Pozdrawiam Tomasz Wójtowicz

Follow me!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *